Ruslar için normal Türkler için anormal 9 şey

 

1- Metroda saklı kapanı olan turnikeler
 


Saklı kapana sahip olan bu turnikeler ilk sinyali aldıktan sonra ikincisine varmadan sizi öyle bir sıkıştırır ki, hayatınızda alabileceğiniz en büyük acıyı burada alırsınız ve Rusya metrosunda unutulmaz bir anı yaşamış olursunuz.
 

2- Dışarıya doğru açılan kapılar
 


3- Aktif kömür
 


Bildiğimiz kömür. Evet. Kömür! Ruslar kömürü mide ağrılarında, baş dönmelerinde kıtır kıtır yiyor. Aslında diğer ülkelerde de kömürü yiyorlar. Ancak orada maskelenmiş bir şekilde, yani beyaza boyanıyor, yada farklı bir şekilde sunuluyor.
 

4- Bardaklıklar
 


Eskiden bardaklar çok pahalı olduğu için tüm dünyanın kullandığı bardaklıklar Rusya'da çok uzun süredir kullanılmakta ve günümüzde ise trenlerde bardakların sallanıp içeceğin dökülmemesi için kullanılıyor.


5- Greçka (Karabuğday)Ruslara göre greçkaya küçük yaştan beri alışkın olmak gerekiyor. Çünkü yetişkin bir insan ilk greçka yediğinde ekşi ve hoş olmayan bir tad hissedecektir.


6- Çalışan KadınlarRus kadını çalışkandır, çalışmayı sever! Alnının akıyla alçı da yapar, otobüs de sürer, metro çıkışında gazete de dağıtır! Biz Türkler pek alışık değiliz bu duruma.


7- Süt ReçeliEvet, doğru okudunuz. Süt reçeli. Rusların tatlı diyince akıllarına ilk gelen şeylerden biri olan süt reçeli, sütün günlerce kaynatılması sonucunda oluşan çok tatlı bir tadı olan, krep ve syrnik ile çok iyi giden bir aperatif.


5- Huş ağacı suyuEvet... Bir Rus klasiği olan "huş ağacı suyu". İlginç değil mi? Ruslar... Ağacın suyunu çıkarıp içiyorlar.


9- Eski Yeni YılHiç duymadınız belki de.. Ruslar eski yeni yılı kutluyor... Bunun sebebi tarihte olan olaylar, takvimlerin değişikliği vs. Bunu anlatmak değil yaşamak lazım...


_______________________

 


___________________________

İçerik copyright © ukrayna-rus-evlilik.net Bütün Hakları Saklıdır
 

shopify
traffic stats