Kadınları kendine aşik etmek isteyen erkeklere
3 güzel tavsiye ve ipucu

 

1- Kızları ve kadınları anlamak

Aslında, bütün mesele bu maddede başlıyor ve bitiyor; ama bu maddenin çok iyi anlaşılması şartıyla. Erkeklerin genel sorunu, anlamama problemidir; daha doğrusu ilk sıkıntı “yeterince ve aktif bir şekilde dinlememe” ile başlıyor.
 


 

Türkiye'de, bayanların erkeklerle alakalı en büyük sıkıntılarından biri de erkeklerin kendilerini dinlenememesidir, diyebiliriz. İstersen çevrendeki samimi kızları bu konuda nabzını yokla, hepsi aynı şeyi söyleyecektir.

Öyleyse bu ortamda (yani bayanları dinleyen ve anlayan erkek sayısının minimum olduğu bir ortamda) ilk yapılması gereken şey, onları dinlemektir. Bu, kızları kendine aşık etmek için ideal bir yoldur.

Dünyada her insanın iyi ya da kötü bir hikayesi olduğunu düşünürsek, kadınların da bir yığın hikayesi olduğunu anlayabiliriz. Üstelik her bayan bir dünyadır ve her kadının da dünya dolu öyküsü vardır.

Yapman gereken tek şey, birkaç teşvik edici soru sorarak kadının konuşmasını ve derdini dökmesini sağlamaktır. Zaten bir kere açıldı mı o kadın, artık susmaz. Konuştukça açılır ve açıldıkça bağlanır. Madem kadınları kendine aşık etmek istiyorsun; öyleyse konuşmasına izin ver ve kendini dinleme moduna al.
 


 

2- Denge siyaseti izle

Kızları da erkekler gibi ateşe benzetilebilir ve birer ateş parçası olan kadınlar, ne çok yaklaşmaya ve de çok uzaklaşmaya gelirler. İyisi mi mesafeyi koru, şöyle ki:

Ateşten çok uzaklaşmak donmaya yol açacağı gibi çok yaklaşmak da yanmaya yol açar; bu benzetmenin penceresinden bakarsak kadınlara, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz:

Kadının kankası olacak kadar çok yaklaşıp kendini ateşe atma; çünkü aşırı yakınlık, aşkı değil dostluğu besler. Zaten dostluk veya arkadaşlığın aşka dönüşmesi de oldukça zor ve nadirdir.

Kızdan çok fazla uzak düşmek de aynı derecede riskli ve sıkıntılıdır; çünkü bu kez de ilişkinin başka kişilere meyletmesi riski baş gösterir. Bu yüzden ikinci maddeye, “denge siyaseti izle” diye başladık. Denge siyaseti izleyen bir erkeğin, kadınları kendine aşık etmek için oldukça ayrıcalıklı ve avantajlı olduğunu bilmelisiniz.
 


 

3- Kızları ve Kadınları çok sıkboğaz etmek de çok serbest bırakmak da onları kaybetme riski taşır

Bu maddedeki denge siyasetini de “kuş benzetmesi” ile açıklamak mümkündür:

Bir insanın avucunun içindeki kuş, sıkı sıkıya tutulursa, ölme tehlikesi baş gösterir. Aksine, çok serbest bırakıldığında da uçma ve kaçma gibi bir tehlike meydana gelir. Bu yüzden denge siyasetini burada da izlemelisiniz.

Her bayan, bir erkek tarafından korunmak ister ve kendisine kol kanat gerilmesini arzu eder. Bu bağlamda kadını aşırı derecede kendi haline bırakmak, kadınları kendine aşık etmek isteyen bir erkeğin uzak durması gereken bir davranıştır.

Aynı şekilde, her kız, her insan gibi özgürlüğün tadını çıkarmak ve kendi ayakları üzerinde duran bir birey olmak ister. Bu bağlamda da kadını yeterince serbest bırakmak gerekir.

Yani özetle, “birey olma-ait olma” çizgisini aşmadan ve kadının sınırlarını ihlal etmeden hareket etmek, en doğru yoldur.


________________________

 

___________________________

İçerik copyright © ukrayna-rus-evlilik.net Bütün Hakları Saklıdır
 

shopify
traffic stats