Yabancılarla evlilikler artıyor
 

Türkiye'de en çok yerleşik yabancıların yaşadığı Antalya'da geçen yıl 4 bin 576 Türk vatandaşı yabancılarla hayatını birleştirdi. Evlilikte Ruslar ilk sırada, Ukraynalılar ikinci sırada yer aldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi verilerine göre, kentte geçen yıl, 4 bin 576 Türk yabancılarla evlilik yaptı. Evliliklerin yüzde 98'i yabancı kadınlarla yapıldı. En fazla evlilik yapılan ülke vatandaşları bin 414 kişi ile Ruslar oldu. 590 kişi Ukraynalılarla evlenirken, 272 kişi Moldovalı kadınlarla hayatını birleştirdi.

Yabanci sayisi 100 bini buldu

Antalya'da ikamet tezkeresi alarak yaşayan yabancı uyruklu sayısı ise 2012'de yüzde 11.4 artarak 46 bin 389'a çıktı. İkamet tezkeresi almayanlarla birlikte Antalya'da yaşayan yabancı sayısının 100 bini bulduğu tahmin ediliyor.

Tatilde tanişma

Yabancı gelinlerle Türk damatlar arasındaki aşk, genellikle tatil beldelerinde başlıyor. Bunun yanı sıra çalışmak üzere Antalya'ya gelen çok sayıda Rus kadın da aşık olduğu Türk ile hayatını birleştirip Antalya'ya yerleşiyor.

Bakimli olmasi tercih

Rus kadınların Türk erkeklerini dürüst ve ailesine bağlı olduğu için seçtiklerini belirten Antalya Rus Kültür Derneği Başkanı Marina Sakarova "Türk erkekleri ise Rus kadınları eğitimli ve bakımlı oldukları için tercih ediyor. Böylece zengin iki kültürün birleşiminden mutlu bir aile meydana geliyor" dedi.

Antalya'da evlenin

Dünyada son yıllarda ilgi gören evlilik turizmi sektörünün farkına varan bir firmanın aracılığıyla Antalya'ya gelen Rus çift, yapılan törenle dünya evine girdi. Evlilik organizasyonları yapan Wedding City Antalya Şirketi Genel Müdürü Gülseren Özdemir, 4 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinde evlilik turizmi için "Antalya'da evlenin" sloganıyla tanıtım ve altyapı çalışmaları yaptıklarını kaydetti.


________________________

 

___________________________

İçerik copyright © ukrayna-rus-evlilik.net Bütün Hakları Saklıdır
 

shopify
traffic stats